Ανακοίνωση 5ο Φόρουμ του ΚΕΝοΠ με θέμα “Η ιδιωτικότητα στην ψηφιακή εποχή”.

Στις 7 και 8 Δεκεμβρίου πραγματοποιείται το 5ο Φόρουμ Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, με θέμα “Η ιδιωτικότητα στην ψηφιακή εποχή”.

Το συνέδριο οργανώνεται από το Κέντρο του Α.Π.Θ. για τον Ευρωπαϊκό Νομικό Πολιτισμό, με τη συνεργασία και την υποστήριξη της Κοσμητείας της Σχολής, της Εθνικής Επιτροπής για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου, του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης  και του Δήμου Θεσσαλονίκης.

Οι συνεδρίες θα λάβουν χώρα στην αίθουσα 319, στον 3ο όροφο του κτιρίου της Νομικής Σχολής, με ώρα έναρξης τις 17:00.

Σε όσους παρακολουθήσουν όλες τις συνεδριάσεις με φυσική παρουσία, θα χορηγηθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

Δυνατότητα διαδικτυακής παρακολούθησης μέσω zoom υπάρχει στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Passcode: 513383

Σημειώνεται ότι δεν θα υπάρχει η δυνατότητα παρεμβάσεων, ερωτήσεων ή γραπτών μηνυμάτων σε όσους/ες παρακολουθούν διαδικτυακά.

Πρόγραμμα: